Erith

erith

Erith to magiczna artystka z Gliwic. Swoje pierwsze solowe koncerty zaczęła grać w październiku zeszłego roku, zdobywając w bardzo krótkim czasie sympatię publiczności i wielu dziennikarzy. Wystąpiła już na licznych ważnych wydarzeniach muzycznych m.in. na Europejskich Targach Muzycznych CJG, Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff, City Sounds Showcase, Ars Cameralis, Alter Feście i na Spring Breaku, w lipcu wystąpi na węgierskim Samsara Festivalu, a kilka tygodni temu została ogłoszona jako jedna z pierwszych polskich artystek Soundrive Festivalu.
Piosenki Erith hipnotyzują i przenoszą nas do innego świata. Nic dziwnego, że z każdym koncertem artystce przybywa fanów. Osobiście oczarowała mnie od pierwszej piosenki więc postanowiłam zadać jej kilka pytań.

1. Imię i naziwsko: Martyna Biłogan
2. Miesiąc urodzenia: kwiecień
3. Muzyka to dla mnie: opuszczenie ciała
4. Kiedy chcę napisać piękny utwór udaję się: (w jakie miejsce): W możliwie najgłębszy zakamarek mojej podświadomości.
5. Moja muzyka ma kolor: Turkusowy, różowy, błękitny. Moja muzyka ma miękkie kolory.
6. Do tworzenia ispiruje mnie: Nadzieja, tęsknota, uniesienie, frustracja. Czasem pustka. Wtedy wyciskam z siebie to co zostało. To wydaje się autentyczne. Ciągnę do natury.
7. Mój styl muzyczny określił(a)bym: Odpowiem: elektronika, co do reszty, kompletnie nie wiem. Hehe. Dużo obrazów, czasem sponiewieram się w dźwięku, to sprawia, że niełatwo odpowiedzieć. Eteryczne brzmienia, solidny bas i bit. To lubię, to chcę tworzyć.
8. Chciał(a)bym współpracować z: Z Tomasem Dvorakiem. Człowiek geniusz. Propsy mocno.
9. Swoją muzyką chcę przekazać: Każdej istocie ziemskiej. Wszystkim tym, którzy potrzebują się zatracić. Nawet zwierzętom, Ksieżycowi, Słońcu. Chcę rozmawiać z naturą.
10. Internet to dla mnie: Uzależnienie.
11. Główną cechą mojej osobowości artystycznej jest: Przepływ światła ze mnie do ludzi, z ludzi do mnie. Wierzę, że możemy się wzajemnie dopełniać, obdarowywać.
12. 5 piosenek z mojej playlisty to: Floex-Forget me not
Phealeh-numb
Mgmt-Siberian breaks
Myslovitz-Good day my angel
Helios-Bless this morning year.
13. Nie wyobrażam sobie życia bez: słońca
14. Morze czy las: las przy morzu
15. Epoka, do której należę: nie dano mi wyboru.
16. Film/i lub książką, które wywarły na mnie wrażenie: . „Wołanie z końca świata”- Morgan zmarło, książki Lisy See, uwielbiam czytać o Chinkach, polecam wszystkie. Ostatni film, który wywarł na mnie naprawdę duże wrażenie to „Interstellar”
17. Moda jest dla mnie (nie)ważna, ponieważ: Bo można chodzić w sandałach, gdy jest ciepło i w czapce, kiedy zimno.
18. Moje pasje: Moją największą pasją jest muzyka. Sporadycznie jeżdzę konno, kiedyś tańczyłam balet/jazz. Już nic nie pamiętam. Pasje trzeba pielęgnować. Lubię oglądać kreskówki do jedzenia. To przyzwyczajenie, które staje się pasją.
19. Nie zastanawiam się nad: Wieloma ważnymi sprawami, o których powinnam intensywnie myślec Haha
20. Cisza to dla mnie: Brak myśli. Skupienie wzroku na polach i lasach zza okna samochodu. Wtedy nic nie słyszę.
21. Przed występem (nie) boję się, że: że gdy stanę na scenie, poczuję smutek. Jeszcze się to nie zdażyło, ale to cichy lęk, bo koncerty dają mi największe szczęście. Boję się to stracić.
22. Słowa, których nadużywam: . „Tak, wiem, zrobię to”, „fucken shiten”
23. W muzyce nie lubię: Tych dziwnych latynoskich śpiewów z radia. Chyba są na topie.
24. Moje motto to: „Chodząc na boso po trawie, uważaj na żaby”. – kiedyś nadepnęłam jedną, pękła pod moją stópką.