Twiggy została ambasadorką L’Oreal

Twiggy, a tak naprawdę Lesley Lawson to angielska modelka, aktorka i piosenkarka. Swoją karierę rozpoczęła w wieku 16 lat. To właśnie wtedy poznała Nigela Davisa, który z pomocą znanego stylisty Leonarda stworzył jej słynną fryzurę. Pracował nad nią osiem godzin, a efektem była krótka, chłopięca fryzura, z przedziałkiem i odsłoniętymi uszami.

Joni Mitchell została twarzą kampanii Yves Saint Laurent

Starsze Panie rządzą modą! W wielu nowych kampaniach zamiast profesjonalnych modelek pojawiają się starsze Panie. Najpierw do internetu trafiły zdjęcia promujące kolekcję Dolce & Gabbana. Obok takich modelek jak Bianca Balti czy Irina Sharipova pozuje też kilka starszych kobiet ubranych w pełne przepychu ubrania. Następnie w kampanii francuskiego domu mody Celine wystąpiła osiemdziesięcioletnia Joan Didion.

Cara Delevingne, Kate Moss i My Burberry.

Jakiś czas temu brytyjski dom mody Burberry ogłosił, że pracuje nad nowym zapachem. Wiadomo było tylko tyle, że twarzami perfum będą dwie top modelki Cara Delevingne oraz Kate Moss. Wszystko było owiane tajemnicą. Jednak już dziś, po długich oczekiwaniach i spekulacjach możemy obejrzeć zdjęcia reklamowe, na których pozują dwie najlepsze modelki tych czasów. Co z tego wyszło?

Wnuczka Audrey Hepburn w amerykańskim Harper’s Bazaar

Audrey Hepburn zna każdy. Na zawsze pozostanie ikoną mody i inspiracją dla wielu. Nie tylko projektantów, ale też przeciętnych kobiet, które marzą by choć po części mieć klasę i styl jak aktorka. W najnowszym wydaniu amerykańskiego Harper’s Bazaar możemy podziwiać elegancką sesję zdjęciową wnuczki aktorki.

Angelina Jolie w obiektywie Hedi Slimane dla Elle US

Hedi Slimane to prawdziwy artysta. Jego niekonwencjonalne pomysły nadają świeżości paryskiemu domowi mody Saint Laurent. To nie tylko projektant. To także niesamowity, nietuzinkowy fotograf, który poprzez czarno białe ujęcia potrafi wydobyć piękno i osobowość. Współpracował z najlepszymi.

The Art Of The Shoe – Christian Louboutin

Kampania Christiana Louboutina na sezon wiosna/lato 2014 to połączenie butów i torebek wplecionych w obrazy wielkich artystów takich jak Van Gogh, Cézanne, Fantin-Latour czy Monet. Oglądając zdjęcia ciężko jest uwierzyć w to, że przedmioty są sfotografowane, a nie namalowane.

Daria

„Daria” to kreskówka MTV, która swoją popularność zyskała w latach 90. Program opowiada o Darii Morgendorffer, uczennicy szkoły średniej, Lawndale High School, oraz jej rodziny.

Cloche

W roku 1908 znana paryska modystka Caroline Reboux zaprojektowała nowy rodzaj kapelusza w kształcie dzwonka. I właśnie od słowa dzwon nosi swą nazwę – Cloche.

Amelie

„Amelie” to francuski film fabularny opowiadający historię dziewczyny, która mieszka w Paryżu, a jej życiowym celem jest uszczęśliwianie ludzi. Historia “Amelie” zaczyna się w domu małej dziewczynki, gdzie przez całe dzieciństwo była trzymana „pod kloszem” w obawie o jej zdrowie. To wszystko spowodowało chęć jak najszybszego usamodzielnienia się i pójścia na swoje. Mimo wszystko, kiedy jest już dorosła wciąż „nosi” w sobie dziecko.

Lauduree Paris

Ladurée kolorowe ciasteczka, które wyglądają jak miniaturowe hamburgery. Wśród smakoszy słodyczy jest to mercedes. Nie dość, że są takie smaczne, to wyglądają pięknie. Nie wiadomo czy je jeść, czy na nie patrzeć. Kojarzone są z luksusem i przede wszystkim Paryżem, bo stamtąd pochodzą.