♥ kobiety po 60 roku życia w włoskim vogue’u;

W dzisiejszych czasach mało kto pamięta, że starzenie się w naturalny sposób może być piękne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w pewnym wieku dostają bzika na punkcie odmładzania i robią wszystko, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Siwe włosy oraz zmarszczki są piękne. Włoski Vogue postanowił o tym przypomnieć. Listopadową edycję magazynu zadedykował kobietom po sześćdziesiątym roku życia.

♥ kulta jesień/zima 2017

Siódma odsłona kolekcji Kulty to nie tylko znane nam już odcienie szarości, ale także zupełnie nowe motywy i oryginalne rozwiązania. Jak co sezon wyróżnia ją uniwersalność oraz wygoda, a nonszalancki charakter ubrań jeszcze bardziej podkreśla miejski styl całej kolekcji. Everything must change to po pierwsze przeciwieństwa: cienkim i lekkim materiałom (len, batyst) towarzyszą obszerne, ciężkie płaszcze z wełną. Obok form, które gładko opływają sylwetkę, są też pudełkowe, narzucające swój charakter fasony.

♥ 5 faktów o pokazie chanel na sezon wiosna/lato 2018;

Nie ważne co by się działo podczas tygodni mody, to zawsze najwięcej mówi się o pokazach francuskiego domu mody Chanel. Karl Lagerfeld nigdy nie zwalnia, a jego pomysły nie znają granic. Każdy następny pokaz projektanta to inna bajka. Co tym razem urodziło się w głowie mistrza?

♥ crocsy od balenciagi;

Jeszcze do niedawna mało kto przyznawał się, że w swojej szafie ma crocsy. Te buty powszechnie są uznawane za jedne z najbrzydszych na świecie. Jednak nie dla wszystkich. Po internecie krążyły bowiem filmiki, w których ludzie walczyli o nie w Lidlu. Wyrywali je sobie z rąk, jakby były czymś wyjątkowym. Czy przewidzieli najnowsze trendy z wybiegów światowych projektantów mody? 

♥ kari wyrusza w trasę koncertową po polsce;

KARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Artystka ma na swoim koncie trzy albumy. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku), zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. W 2014 utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy.

♥ bartek arobal kociemba – kwestionariusz artystyczny;

Arobal, czyli Barek Kociemba to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Głównie zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Jego prace są delikatne, przepełnione marzycielskim romantyzmem. Bartłomiej Kociemba jest samoukiem. Przez kilka lat współpracował z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, dla którego tworzył ilustracje. Obecnie współpracuje z Instytutem Teatralnym oraz Teatrem Wielkim Operą Narodową.

♥ radiohead i hans zimmer stworzyli utwór do błękitna planeta II;

Radiohead, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, i Hans Zimmer, wybitny kompozytor muzyki filmowej – co ich łączy? Stworzyli wyjątkowy utwór do drugiej części superprodukcji przyrodniczej BBC pt. „Błękitna Planeta II”.  „Błękitna planeta” to niezwykły serial. To film o życiu w oceanach, jeden z najciekawszych przyrodniczych seriali dokumentalnych.

♥ surrealistyczna kampania reklamowa KAS KRYST;

Każda kolejna kampania reklamowa Kas Kryst jest coraz ciekawsza. Wydawałoby się, że nie może być lepiej, a jednak. Z każdym nadchodzącym sezonem polska projektantka zaskakuje. Ubrania Kas Kryst to już nie tylko minimalistyczne formy i czerń. W jakim kierunku tym razem podążyła jej wyobraźnia?

♥ dior kontynuuje feministyczne przesłanie;

W zeszłym sezonie Maria Grazia Chiuri zadebiutowała jako pierwsza kobieta, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Dior. Zaprojektowany przez nią feministyczny tshirt z napisem “We Should All Be Feminist” wywołał burzę w świecie mody. Podczas pokazu na sezon wiosna/lato 2018 projektantka nadal kroczy tą samą drogą. Pokazując zupełnie nową, feministyczną koszulkę utwierdza nas, że bardzo ważna dla niej jest walka o równouprawnienie.

♥ czekolada przynosząca ulgę podczas miesiączki;

Bóle miesiączkowe to problem, z którym zmaga się większość kobiet na świecie. Radzą sobie z tym w różny sposób. Najczęściej jest to przyjmowanie silnych tabletek przeciwbólowych. Można jednak zrobić to w sposób bardziej naturalny, jedząc np. czekoladę czy budyń. Ulgę przynoszą także ciepłe okłady na brzuch. Niestety opychanie się kalorycznymi słodkościami nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Z pomocą przyszedł szwajcarski producent Chocolate mit Herz.