♥ one drinks tea to forget the world`s noise;

Moja stylizacja oczywiście jest inspirowana moim ukochanym okresem, czyli francuskimi latami 60-tymi. Jakimś cudem odkopałam w garderobie spodnie cygaretki, które kupiłam cztery lata temu w Topshopie. W połączeniu z płaszczem od Kas Kryst to iście paryska elegancja. Uroku dodaje bluzka z falbankami. One plus serduszka na spodniach przełamują szyk. Oczywiście do całej stylizacji dodałam moją ulubioną torebkę Atomy, do której przyczepiłam PogoPony.

♥ Imigranci ze świata mody w proteście przeciw Trumpowi;

Rządzy Donalda Trumpa niejednokrotnie zadziwiają mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Czasami jego decyzje wydają się niedorzeczne. Minął dopiero miesiąc od objęcia władzy przez nowego prezydenta, a odbyło się już kilka protestów przeciwko jego decyzjom. Kobiety walczyły o swoje prawa, imigranci o swój byt. Nadszedł czas na świat mody, który także przemówił w słusznej sprawie.
Magazyn W Magazine opublikował czarno-białe video. Na ekranie pojawia się 88 osób z branży mody. Wystąpili dziennikarze, projektanci oraz modelki. To wielkie nazwiska znane na całym świecie. Są imigrantami, a ich praca niezaprzeczalnie w pozytywny sposób wpływa na Amerykę.

♥ SoKo powraca do nas po dłuższej przerwie z nowym numerem;

„Sweet Sound of Ignorance” jest pierwszą piosenką, którą SoKo napisała od wydania albumu „My Dreams Dictate My Reality”. Piosenka jest wynikiem celowej izolacji francuskiej piosenkarki. Chodzi w niej o bycie aspołecznym, bycia w potrzebie przytulenia się, ale zarazem bycia w obawie przed bliskością. Mimo że melodia jest wesoła, tekst jest smutny. Artystka zastosowała tu klasyczny kontrast muzyczny. Teledysk do nowej piosenki został wyreżyserowany przez samą SoKo. To gotyckie połączenie „Alicji w Krainie Czarów” z „Królewną Śnieżką”.

♥ Kolekcja kosmetyków L’Oréal inspirowana ,,Piękną i Bestią”;

Chyba żadna ekranizacja bajki Disneya nie cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, jak ,,Piękna i Bestia”. Do sieci dopiero niedawno trafił oficjalny trailer, a widzowie już podzielili się na fanów i przeciwników filmu. Zdecydowanie więcej jest tych pierwszych, którzy pokochali Emmę Watson, która idealnie pasuje do roli Belli. Fani niemalże odliczają dni do oficjalnej premiery. Tą popularność filmu chętnie wykorzystują różne marki. Najlepszym tego przykładem jest francuski brand L’Oréal.

♥ Od kobiet dla kobiet. Chloe Sevigny wyreżyserowała 13 film dla Miu Miu;

Od dłuższego czasu, bo od 2012 roku, marka Miu Miu prowadzi cykl filmów krótkometrażowych pt. ,,Women’s Tale”. Każdy z nich jest wyreżyserowany przez inną kobietę. W projekcie wzięło już udział dwanaście Pań. Co roku włoski dom mody zamawia dwa filmy we współpracy z festiwalem w Wenecji. Wcześniej mogliśmy zobaczyć filmy stworzone między innymi przez Giada Colagrande, Miranda July, Ava DuVernay czy Crystal Moselle. Produkcje opowiadają o tym, jak ciężko jest być kobietą we współczesnym świecie. To kolejny projekt od kobiet dla kobiet.

♥ Raf Simons stworzył dwie kampanie reklamowe Calvin Klein;

Raf Simons został nowym dyrektorem kreatywnym Calvin Klein. Tuż przed pokazaniem swojej pierwszej kolekcji, projektant postanowił zmienić logo marki. Powrócił do korzeni i minimalizmu. Ponadto Simons stworzył dwie kampanie reklamowe promujące najnowszą kolekcję amerykańskiego domu mody.

♥ GRLS Room ~ moja recenzja;

Ostatnio feminizm jest bardzo modny. Marki z różnych dziedzin życia szybko podłapały temat i chętnie wykorzystują go w swoich produktach. Niektóre z nich są silnie nastawione na komercję. Mimo to uważam, że działalność większości wciąż jest taka naprawdę od serca. Wydawałoby się, że w XXI wieku kobiety mogą czuć się swobodnie. Emancypantki wywalczyły dla nas wiele. Niestety, nie jest jeszcze tak, jakbyśmy sobie wymarzyły. Nastały ciężkie czasy dla kobiet. Nie chcę zagłębiać się tu w tematy polityczne i tym podobne. Jednak nie da się nie wspomnieć o tym, że kobiety na całym świecie coraz częściej wychodzą na ulicę, aby protestować i walczyć o prawa, które wywalczyły sobie wcześniej, a które częściowo mają być im odebrane.

Postanowiłam, że na swoim blogu będę cyklicznie zamieszczała posty na temat feminizmu. Na początek przygotowałam swoją subiektywną recenzję najnowszego magazynu GRLS Room, który jest od dziewczyn dla dziewczyn. Myślę, że już po tym poście będziecie mieli lekko nakreślony ,,feminizm” moimi oczami. W następnej notce planuję dokładnie, krok po kroku napisać czym on dla mnie jest. Uważam, że feminizm ma tak szeroko pojęte znaczenie, że każdy interpretuje go na swój własny sposób, dlatego chciałabym przedstawić Wam moją wersję feminizmu. Dla lepszego zrozumienia, dlaczego w taki, a nie inny sposób patrzę na to zjawisko, przytoczę Wam przykłady bardziej lub mniej znanych kobiet, które ukształtowały moje rozumienie tego wszystkiego.
Dzisiaj ruszamy z GRLS ROOM! Zaczynamy!

♥ kwestionariusz artystyczny – elena ciuprina;

Elena Ciuprina to kolejna polska artystka, z której powinniśmy być dumni. Pochodzi z Mołdawii, ale świetnie odnajduje się w świecie polskiej mody. Do rysunków wybiera mocne barwy. Widać to między innymi w inspiracjach artystki nasyconymi kolorami krajobrazu jej rodzinnego kraju. W pracach Ciupriny można dostrzec dynamikę ruchliwych ulic Nowego Yorku z nutą inspiracji letnim sadem. Artystka świetnie odnajduje się w ilustracji reportażowej oraz modowej. Maluje akwarelą, tuszem oraz markerem. Ciuprina na swoim koncie ma współprace między innymi z Fashion PR Talks, KMag, Elle, marką HUSH, Mustache, misbhv oraz L’Oreal Paris. Jest laureatką 9. edycji Art & Fashion Forum, gdzie jej pracami zachwycił się Castelbajac. Ponadto artystka prowadzi cykliczne warsztaty ilustracji modowej, na których uczy, iż każdy z powodzeniem może posługiwać się markerami i akwarelą. Chce przez to przekazać radość z rysowania.

♥ Nowy teledysk Oly. `Growing Young`.

Do internetu trafił długo oczekiwany klip polskiej wokalistki Oly. ,,Growing Young”. Jednak dzień wcześniej w Warszawie odbyła się impreza promująca go. Osoby, które przybyły na wydarzenie, mogły nie tylko jako pierwsze obejrzeć video, ale także posłuchać nowych, elektronicznych aranżacji wybranych piosenek z debiutanckiego albumu ,,Home”. Pojawiło się także kilka utworów z nadchodzącej nowej płyty. U boku Aleksandry Komsty wystąpił muzyk Andrzej Konieczny.

♥ `Do You` kolekcja Pumy inspirowana baletem.

Wielu ludzi uważa, że balet to nie sport. Nic bardziej mylnego. Balet to dziedzina sportu jak każda inna. Tancerki ciężko ćwiczą i trenują, żeby idealnie zatańczyć. Puma po raz kolejny świetnie to udowodniła.
Streetwearowa marka kontynuuje kampanie ,,Do You”, której inspiracją jest właśnie balet. Już w czerwcu zeszłego roku Puma do współpracy zaprosiła popularną szkołę baletu New York City Ballet. Tak jak i w poprzedniej kampani, tak i na nowych zdjęciach widzimy prawdziwe, wielkiej sławy tancerki baletu.