♥ My Birthday WishList ♥

Za niecały tydzień, bo 12 maja mam urodziny. Co roku obiecuję sobie, że będą wyjątkowe. Zazwyczaj kończy się inaczej i jestem zawiedziona. Dlatego postanowiłam stworzyć wishlistę, gdzie dodałam rzeczy, które marzą mi się by dostać je w urodziny (takie bardziej realne prezenty). 


1. Pierwszą rzeczą jest miętowa sukienka ze sklepu Sugarhill Boutique. Jest dla mnie idealna. Jest totalnie w moim stylu. Jeden z moich ulubionych kolorów, świetny fotograficzny print i krój, który uwielbiam.
2. Drugą rzeczą jest piękna, malutka, naćwiekowana torebka od Karla Lagerfelda.
3. Kolejne moje życzenie to bransoletki Lilou. Moja różowiutka Tilda gdzieś się zapodziała i strasznie za nią tęsknie. Także Lilou z wygrawerowaną Tilda i `Never Give Up`.
4&5. W związku z tym, że mój case na iPhone jest już tak znoszony i starusieńki przydałby się nowy. Znalazłam dwa cuda, które idealnie do mnie pasują. Mogłabym patrzeć na nie godzinami. Pierwszy wykonany jest przez niesamowitą ilustratorkę Nan Lawson. Drugi zaś to ulice Paryża (również ilustrowany) z Modcloth.
6. Od kiedy pamiętam chciałam przeczytać magazyn Lula. Niestety zawsze jakoś tak się poukłada, że nigdy go sobie nie kupię. Urodziny to idealna okazja.
7. Kto nie kocha Fridy Kahlo? Skarpetki z jej podobizną to spełnienie marzeń! Znajdziecie je w Modcloth.
8. Od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup pomarańczowej szminki. Ostatnio przeglądałam je w Rossmanie, ale kolor nie był tak nasycony jak bym chciała. Dlatego Lime Crime byłaby idealna.
9. Moje perfumy już się kończą. Następne jakie chcę to zdecydowanie Daisy od Marca Jacobsa :).
10. Jak już jesteśmy przy rzeczach beauty to również chodzi za mną ostatnio żółty lakier do paznokci. Idealny odcień znalazłam w Burberry.
11. Niedawno była rocznica urodzin ikony stylu Audrey Hepburn. Książka `What would Audrey Do` jest totalnym must have’em na mojej liście.
12. Wiecie jak bardzo kocham koty. Kubek z kocią łapą znaleziony na Modcloth jest moim marzeniem :).
13. Spać na konstelacji gwiazd, chyba nic lepszego nie potrafię sobie wyobrazić. Kolejna propozycja z Modcloth.
14. W końcu znalazłam miejsce, w którym dobrze wywołują moje klisze lomograficzne. Dlatego też teraz potrzebuję duuuużo klisz. Najlepsze znajdziecie w sklepie lomography.
15. Kiedy zobaczyłam baleriny z Loft37 padłam i umarłam. Są tak piękne i urocze. Tak dziewczęce i tak bardzo idealne. Już dawno nie widziałam tak idealnych butów!
16. Mimo, że Opener Festival jest tak blisko mnie, rzadko na nim bywam. W tym roku występują tam dwa zespoły, które UWIELBIAM i bardzo, ale to bardzo chciałabym mieć wejściówki :).
17. Coś słodkiego czyli Frapppucino od Starbucks’a 🙂
18. Od jakiegoś czasu obiecuję sobie że nauczę się grać na ukulele. Niestety nie zrobię tego bez instrumentu… 🙂
19. Fucking Young to mój ulubiony portal o modzie męskiej. Nigdy nie miałam papierowego magazynu. Chyba najwyższa pora to zmienić.
20&21. Uwielbiam Wisławę Szymborską. Przeglądałam ostatnio w Empiku obydwie książki i są fantastyczne!
22. Ilustrowana kartka `urodzinowa` wykonana przez niesamowitą artystkę PeiDesign. Mieć jej kartkę w swojej kolekcji to zaszczyt.
23. Jedną z moich ulubionych ilustratorek jest Melissa Chaib. Jakiś czas temu na swoim Tumblrze zamieściła ilustracje Saint Laurent. Marzą mi się takie naklejki sylwetek ukochanego domu mody wykonanych przez Melissę.
24. Czymże byłyby urodziny bez bukietu kwiatów? Najlepsze byłyby tulipany :).
25. Ha! Kapsułki Tchibo. Kawy nigdy nie za wiele.. 🙂
26. Leśne zwierzątka jako foremki do lodu z Modcloth. Chciałabym wykorzystać je na czekoladę albo ciasteczka :).
27. Poduszki z wąsami. Czy muszę coś wyjaśniać 🙂 ?
28. Kolejna magiczna książka to biografia artysty, na którym mam ostatnio wieeelką obsesję. Czyli Picasso.
29. Nie ma urodzin bez tortu. Mi wystarczy babeczka :).
30. Okulary Miu Miu na sezon SS14 są idealne. Kształt mnie powalił.
31. Ostatnio popsuł mi się iPhone. Spadł i się rozbił. iPhone 5s byłby fajnym nowym telefonem 🙂
32. Kocham filmy Wesa Andersona. Zwłaszcza `The Royal Tenenbaums`. Baardzo chciałabym broszkę z podobizną Margot & Richiego wykonanych przez Andsmile.
33. Uwielbiam paski, uwielbiam wzory, a ta koszulka z Topshopa mówi sama za siebie. Pomieszanie z poplątaniem :).
34. Piękne baleriny w serca z Topshopa totalnie kojarzą mi się z Burberry. Dlatego je tak kocham.
35. Znów pojawia się motyw konstelacji gwiazd. Tym razem w naszyjniku, który jest idealny. Wykonany przez Khara Ledonne.
36. Moją największą idolką i inspiracją jest Alexa Chung. Chyba najbardziej z całej tej listy marzy mi się set kosmetyków zaprojektowanych przez modelkę.
37. Pierścionek z Me&Zena w kształcie ołówka jest mega uroczy.
38. No i ostatni przesłodziutki prezent, który bardzo chciałabym dostać to cukierkowy zegarek ze Swatch.
I have birthday less than a week, 12th of May. I promise myself every year that this year my birthday is going to be special. It usually turn out and I’m disappointed. This is why I decided to make wishlist where I added things I dream to get these for my birthday (these real gifts of course).

1. First gift is mint dress from Sugarhill Boutique. It’s perfect for me. It’s so me. It’s one of my favourite colours, amazing photographic print and cutting I really like.
2. Second gift is beautiful, small, studded clutch. It’s Karl Lagerfeld’s one.
3. My next wish are two Lilou bracalets. My pink Tilda one got lost and I really miss it. So Lilou with Tilda name and `Never Give up` quote would be perfect.
4&5. Well, my iPhone case is very used and old so I need new one. I found two beautiful cases which perfectly suits me. I could look at these for hours! First one is made by amazing illustrator Nan Lawson. Second one is about Paris streets (illustrated also) from Modcloth.
6. I’ve wanted to read Lula Magazine since I remember. Unfortunatelly, always something came out so I don’t buy it. Birthday is perfect occassion, don’t you think?
7. Who doesn’t love Frida Kahlo? Socks with her face is like a dream! You find these in Modcloth.
8. I’ve wanted to buy orange lipstick lately. I checked some few days ago in local store but that colour wasn’t saturated as much as I want so Lime Crime lipstick is best resolution.
9. My perfums is over. Next one on my list is Daisy by Marc Jacobs :).
10. If it goes about beauty stuff, I’ve wanted to buy yellow nail polish lately. Burberry’s shade is so special!
11. We celebrated Audrey Hepburn’s birth anniversary few days ago. `What would Audrey Do` is just must have on my list.
12. You know how much I love cats. Cat’s paw mug from Modcloth is just a dream.
13. I can’t imagine anything better than sleeping on constellation of stars. Pillow like that is another gift from Modcloth.
14. I finally found a place where my lomography photos are developed well. This is why I need so many lomography films. You find best ones on lomography.
15. I immediately fell in love with these beautiful flats from Loft37. These are so beautiful and lovely. Girly and so perfect. I haven’t seen such perfect flats in long time.
16. Although Opener Festival is so close to me, I’m not attending it every year. Two bands I really love perform this year there and I’d love to go. This is why I need a ticket.
17. Something sweet – Starbucks’ Frappucino.
18. I’ve promised myself I start learning how to play ukulele since few years. Unfortunatelly, I can’t do it without this little beauty.
19. Fucking Young is my favourite website about men fashion. I’ve never had their paper magazine. It’s time to change it, I guess.
20&21. I love Wisława Szymborska. I was in bookstore and I checked her two books which I really need!
22. Birthday card illustrated by amazing and very talented girl called Pei Desing. Having her card in collection is like a honour.
23. One of my favourite illustrators is Melissa Chaib. She has added Saint Laurent illustration on her Tumblr some time ago. I immediately fell in love with it. I really dream about stickers with the Saint Laurent figures created by Melissa.
24. Is it possibile to celebrate your birthday without flowers? No. The most beautiful would be tulips.
25. Ha! Tchibo capsules. It’s never too much coffee 🙂
26. Forest animals as form to making ice creams from Modcloth. I would love to use them for making chocolates of small cookies :).
27. Mustache pillows. I guess, I don’t need to explain :).
28. Another magic book is a biography of artists I’m obsessed with these days. It’s Picasso, of course.
29. There is no birthday without birthday cake. Cupcake would be enough for me :).
30. Miu Miu SS 14 sunglasses is perfect. The form is killing me.
31. My iPhone got broken few days ago. New iPhone 5s would be perfect gift for me :).
32. I love Wes Andreson’s movies. Especially `The Royal Tenenbaums`. I really dream about Margot & Richie brooch made by girl called Andsmile.
33. I love strpies, I love print. This Topshop tshirt is full of these. It’s so me.
34. These Topshop beautiful heart printed flats totally reminds me of Burberry, this is why I love them so much, probably.
35. It’s again about constellation of stars. This time it’s about necklace. It’s so lovely, don’t you think? It’s made by Khara Ledonne.
36. My biggest idol and inspiration is IT girl Alexa Chung. I guess I’d love to get this set of beauty products designed by Alexa. It’s my number one from the whole list :).
37. Me & Zena’s ring it’s like a real pencil. It’s so wonderful.
38. Last gift I wish I got is sweet little something. It’s Swatch’s watch which looks like it was made from real sweets. 

Na sam koniec postanowiłam wyodrębnić piękną sukienkę od mojej ulubionej i zaprzyjaźnionej projektantki Eilidh Ho. W związku z tym, że jestem dziewczyną z nad morza i nadmorskie klimaty są bliskie memu sercu. Cała ta kolekcja jest jak marzenie. Najbardziej jednak podoba mi się niebiesko biała sukienka. W swojej kolekcji ubrań mam kilka rzeczy z Book Of Deer. Ich wykonanie i materiały są tak cudowne, że najchętniej wykupiłabym stamtąd wszystko. Najfajniejszą jednak rzeczą jest to, że printy na ubranich Eilidh to jej własne rysunki.  I decided to separate this beautiful dress from the whole wish list. It’s designed by my favourite designer and dear friend Eilidh Ho. I’ve lived by seaside since I remember and maritime atmosphere is close to my heart. The whole collection is like a dream. I like this blue and white dress the most tho. I’m lucky one who owns few Book Of Deer clothes in clothes collection and I must mention their fabrics and cutting are perfect. If I only was able to buy all her clothes, I’d do it without any minute of thinking. The most adorable thing about Eilidh clothes is that all these prints are illustrated by her.

Follow on Bloglovin

45 Comments

 1. I am in love with the constellation cushion – how lovely! I love all things to do with the sky and the night time. Also really love the dress, I've come across Book of Deer before and lusted after the beautiful designs 🙂 I hope you get some of what you wish for on your birthday! xxx

 2. Sam

  Wow, you have the most wonderful and magical wishlist Katie, love all that you have chosen and I wish you receive them all! Thanks for your opinion on my last post, hope you're having a great week so far.

 3. You made the sweetest choice! That Frida Kahlo socks are so interesting! Love that cool sunglasses and shoes wit white ribbon! Fantastic pick of books also :))
  Thank you so much for following, I am really happy for that <3 As you see I follow you too baby 😀
  Kisses!!!

 4. Aaaaw! You're having a Birthday soon? Why didn't you tell me! I usually have the lowest expectations on Birthdays and other events, that way I rarely get dissapointed 😀 Love the wishlist! So many things in there!

 5. niby świadomie zrezygnowałam z Open'era w tym roku (bo 5 to dobra liczba, a tyle razy udało mi się na nim być), ale jak sobie myślę, że mnie na nim nie będzie to jakoś tak mi przykro i biletem bym nie pogardziła. mam nadzieję, że w tym roku urodziny Cię nie zawiodą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *